Odbory: 27. Január 2021 23:02
Vyhľadávanie
Logo
Odkazy
Tanečný odbor


Deti sú hravé, majú radi pohyb, preto je len samozrejmé, že sa k tancu dostávajú od útleho detstva. V tanečnom odbore začíname pracovať už so štvorročnými a päťročnými deťmi.

V hravých pohybových činnostiach a cvičeniach získavajú správne návyky držania tela, základy rytmiky, intonácie, dynamiky. Učia sa orientovať v priestore a na veselé a spievané piesne tancujú vo svojich prvých choreografiách. Pracujú so švihadlami, malými a veľkými fit loptami, s odvahou skúšajú stojky a mlynské kolá, kotúle, šnúry, roznožky, mostíky. S postupom do vyšších ročníkov sa pripravujú na zvládnutie prvkov klasického tanca, ktorý si vyžaduje sústredenosť, precíznosť a disciplínu pohybu, čo má veľký význam pri výchove k dôslednosti a vytrvalosti.

Hlavné zameranie tanečného odboru je scénický tanec, ktorý kladie veľký dôraz na tanečnú improvizáciu a tvorivosť študentov. V kolektíve detí sa prostredníctvom spoločných zážitkov umocňujú vzťahy, priateľstvá.

Tento odbor prostredníctvom pohybových aktivít umocňuje komplexne a systematicky rozvíjať jedinca po telesnej a duševnej stránke.


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
Kto je Online
· Hostí Online: 5

· Užívateľov Online: 0

· Registrovaní užívatelia: 1,596
· Najnovší užívateľ: uriniArex
11,498,065 návštev